Analist vanzari - junior, SC Terrabisco SA

TERRABISCO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Extragerea si prelucrarea informatiilor din sistem pentru intocmirea rapoartelor de vanzari;
• Monitorizarea periodica a departamentului de vanzari privind incadrarea in bugetele allocate;
• Monitorizarea permaneta a listingului pe clienti, a ofertelor promotionale din revistele clientilor;
• Analiza datelor de vanzari (sell out) primite de la departamentul de vanzari;
• Construirea, implementarea si monitorizarea permanenta a planurilor de marketing, trade marketing;
• Propunerile de promotii standard pentru diferitele canale de vanzare si monitorizarea acestora impreuna cu departamentele de marketing si trade marketing;
• Transmiterea de propuneri pentru lichidarea overstocurilor pentru diferitele categorii de produs in colaborare cu departamentele de marketing si trademarketing.

CERINTE

• Studii superioare finalizate;
• Cunoștințe PC - Outlook, internet, Word, Excel – avansat, PowerPoint;
• Experiența de lucru anterioară min 1 an in FMCG pe pozitia de analist vanzari / marketing;
• Limba engleză - middle;
• Permis de conducere – optional.

Terrabisco este companie apartinand grupului Vel Pitar, unul dintre cei mai importanti angajatori din Romania, avand peste 3500 de angajati. Vel Pitar incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala. Angajatii nostri au sanse egale de promovare, performanta si potentialul de crestere al fiecaruia fiind criteriile unice de selectie in cadrul companiilor din grupul Vel Pitar.

Grupul Vel Pitar pretuieste si dezvolta un sistem de crestere a nivelului de pregatire profesionala si morala a angajatilor sai, pentru a putea desfasura pe termen lung o activitate benefica pentru angajatii, actionarii si clientii sai, pe care ii respecta si carora doreste sa le satisfaca asteptarile" - " Valorile si normele grupului Vel Pitar"

Suntem pregatiti sa ne "reinventam" permanent, fiind constienti ca invatarea continua este esentiala pentru a fi eficienti intr-o lume in continua schimbare. Oferim sanse egale de promovare tuturor angajatilor nostri, performanta si potentialul de crestere al fiecaruia fiind criteriile unice de selectie in Vel Pitar.