Analist Vanzari

BAUMIX

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Intocmeste rapoartele periodice stabilite de conducere, precum si cele punctuale necesare conducerii si echipei de vanzari
• Monitorizeaza indicatorii de performanta in domeniul vanzarilor (volum vanzari, pret)
• Intocmeste situatii sau analize bazate pe sistemele de raportare ale companiei (preturile de piata vs concurenta, prezentarea vanzarilor pe produse, a vanzarilor pe clienti etc ) relevante pentru business.
• Admistreaza si dezvolta instrumentele de analiza vanzari si asigura corectitudinea datelor din instrumentele de raportare si analiza
• Mentine relatia cu clientii: magazine IKA
• Asigura colectarea si centralizarea datelor pentru activitatea de bugetare
• asigura suport in vederea intocmirii bugetului de vanzari (istoric/tendinte piata/directii dezvoltare) si a rectificarilor bugetare, inclusiv impartirea volumelor per reprezentant vanzari/regiuni/clienti.
• Furnizeaza informatii si rapoarte si asigura suport pentru echipa de vanzari si marketing

CERINTE

• Absolvent studii superioare;
• Minim 3 ani experienta in domeniul analiza vanzari;
• Experienta de lucru si raportare cu parteneri externi;
• Cunostinte solide de utilizare a Microsoft Outlook, Excel si Word;
• Disponibilitate de lucru si program prelungit;
• Disponibilitatea de a calatori in interes de serviciu;
• Viteza de reactie, lucru in echipa, bune abilitati de comunicare si relationare;
• Capacitate de organizare si planificare;
• Limba engleza mediu.

BENEFICII OFERITE

• Telefon si laptop de serviciu;
• Bonusuri in functie de vanzare;
• Asigurare medicala;
• Posibilitatea de a lucra intr-un colectiv tanar si dinamic;
• Un pachet salarial si de beneficii atractiv.

Baumix este o companie producatoare de materiale de constructii cu capital integral romanesc, prezenta pe piata din Romania din anul 2002. Succesul produselor Baumix se datoreaza propriilor facilitati de productie dotate cu tehnologie moderna, care permit dezvoltarea unor game complete de produse.