Analist Sistem - BRD Asigurari de Viata

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la analiza si definirea cerintelor pentru dezvoltari interne ale filialei ;
- Asigura punerea in practica a unor etape din proiectele sau aplicatiile descrise intr-un caiet de sarcini;
- Participa activ in toate fazele de proiecte pentru punerea in productie a noilor produse, incepand de la analiza si testare, pana la parametrizarea aplicatiilor implementate in sistemul IT ;
- Administreaza procesul change management prin monitorizarea cerintelor primite de serviciul IT de la utilizatorii interni ;
- Elaboreaza scenarii de test si participa la faza de testare conform specificatiilor de testare pentru noile functionalitati si module dezvoltate in cadrul serviciului.

CERINTE

- Studii superioare finalizate – profil informatica-economica,informatica-cibernetica ;
- Minim 2 ani experienta in domeniul analizei de sistem si support IT;
- Cunostinte medii in modelarea bazelor de date, in conceptele programarii OO si ale programarii nestructurate;
- Cunostinte minime in: SGBD Oracle,SGBD MS SQL, programare SQL, managementul de proiecte informatice, modelare UML si utilizarea MS Visio design;
- Cunoasterea conceptelor client - server si multifir;
- Cunostinte sisteme de operare Windows;
- Experienta in domeniul informatic specific asigurarilor reprezinta un avantaj;
- Limba engleza – nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati deosebite de dezvoltare a unei cariere într-o companie solidă şi dinamică, nou intrată pe piaţa românească, membră a unui important grup financiar internaţional;
- Pachet salarial motivant.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.