Analist Securitate Pasiva

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementarea caietelor de sarcini privind Securitatea Pasiva;
- Pregatirea si planificarea testelor impreuna cu diverse centre de testare Renault;
- Definirea continutului suporturilor de incercare si urmarirea realizarii acestora;
- Analizarea si sintetizarea rezultatelor incercarii si realizarea proceselor verbale in urma reuniunilor;
- Realizarea de negocieri si propuneri cu scopul optimizarii testelor;
- Asigurarea analizelor privind securitatea pasiva pentru anumite proiecte dezvoltate in cadrul Grupului Renault.

CERINTE

- Absolvent studii universitare in domeniile Inginerie Mecanica/ Calcule Structurale;
- O prima experienţa in domeniul încercărilor si in mod particular privind calculele de soc reprezinta un avantaj;
- Limba franceza – nivel avansat; limba engleza – nivel mediu;
- Cunoasterea arhitecturii vehiculului;
- Cunostinte bune de fizica.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.