Analist/researcher

Carl-Wilhelm Stiernblad

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analist (reseracher)
Suntem în cursul creării unei companii noi care va avea baza de funcționare în Suedia. Activitatea companiei va consta în a recruta personal pentru angajatori internaționali. Persoana pe care o căutăm va lucra în Romania și va conduce procesul de recrutare din România.

Ca analist (researcher) vei fi persoana-cheie din procesul de recrutare, iar sarcinile tale vor consta în a găsi și atrage candidați pentru joburi din stăinătate oferite de clienții noștri viitori.
Slujba constă în a monitoriza piața de muncă din România pentru a găsi și stabili contactul cu persoane care au competența dorită de clienții noștri. Pe lângă procesul de analiză a pieței, slujba constă deasemenea din sarcinile administrative implicate de procesul de recrutare, de exemplu postarea de anunțuri de muncă, programarea candidaților pentru interviu, verificarea referințelor din CV etc. În stadiul incipeint, slujba nu este cu normă întreagă (full-time), ci va consta din câteva ore pe saptămână, timp în care te vei concentra pe analiza și prezentarea diferitelor aspecte a pieței de muncă din România, ca de exemplu nivelul salariilor diferitelor categorii profesionale, care sunt profesiile cele mai căutate pe piață, și cum funcționează piața română de muncă. După 1/1,5 ani slujba se va transforma din una parțială (part-time) într-una cu normă întreagă (full-time).

CERINTE

Candidatul ideal este cel/cea care:

Este fluent în limba engleză sau suedeză, scris și vorbit, și bineînțeles în română
Are studii superioare, de preferință studii universitare sau are experiență din domeniul afacerilor
Excelente abilități de utilizare a calculatorului; poate căuta în mod efectiv informații pe internet, le înțelege și le poate sintetiza în limba engleză
Este creativ, poate să creeze contacte și rețele cu ușurință și poate să folosească mediile de socializare online în scopul serviciului
Poate să intevieveze candidați pentru a obține informațiile dorite și poate, de asemenea, să verifice autenticitatea acestora
Poate, fără probleme, să lucreze intependent

Dacă ești interesat, trimite-ți CV-ul și o scrisoare personală (în engleză) la adresa researcher@gmail.com.

Cu stimă,
Laboremus

DESCRIEREA FIRMEI

Suntem o companie suedeza care cauta angajati.