ANALIST REGIONAL CREDITE (BUSINESS) PENTRU BUCURESTI

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea unui portofoliu de clienti corporate la nivel regional, principalele responsabilitati fiind:
- Comunicarea cu sucursalele din regiune in vederea gestionarii clientilor din portofoliu;
- Analiza situatiei financiare a clientilor noi si existenti si evaluarea riscului de credit a acestora;
- Monitorizarea clientilor din portofoliu prin re-evaluarea situatiei lor financiare cu o anumita frecventa;
- Monitorizarea comportamentului de plata a clientilor din portofoliu si gestionarea celor care intampina dificultati la plata sumelor datorate.

CERINTE

-Studii economice universitare;
-Constituie un avantaj experienta (cel putin 2 ani) in:
-Activitatea de analiza financiara credite persoane juridice;
Sau/si
-Activitatea de gestiune contabila a societatilor comerciale intocmire situatii financiare;
-Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
-Abilitati de lucru pe calculator;
-Abilitati de comunicare, lucru in echipa, simt analitic, spirit de observatie;
-Disponibilitate de deplasare pe perioade limitate in regiune

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a-si construi o cariera intr-o companie internationala;
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica;
- Training de specialitate.

Daca profilul de mai sus se potriveste calificarii dumneavoastra, va rugam sa trimiteti CV-ul insotit de o fotografie si o scrisoare de intentie, specificand salariul dorit, pana la data de 20 Noiembrie, la ProCredit Bank, Str. Buzesti, Nr. 62-64, Fax: 021.305.56.63; Email:hr@procreditbank.ro.
(Va rugam specificati in subiectul e-mail-ului, postul si orasul pentru care aplicati).

Toate aplicatiile sunt confidentiale. Doar candidatii selectionati vor fi contactati pentru interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

New career opportunities in an international bank!
Come to be a part of an expanding network!

ProCredit Bank is a development-oriented full-service bank. We offer excellent customer service and a wide range of banking products. In our credit operations, we focus on lending to micro, small and medium-sized enterprises, as we are convinced that these businesses create the largest number of jobs and make a vital contribution to the economies in which we operate. Our bank explicitly avoids all speculative lines of business and issues large loans only in exceptional cases, thus minimising the risk associated with such activities.