Analist Raportare si Planificare

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizeaza previzionarea si planificarea volumelor de apeluri si activitati de back office in functie de istoric (la nivel de ora/zi/saptamana/luna) si de informatiile transmise de catre departamentele interne;
• Realizeaza planificarea resurselor umane necesare in functie de traficul de apeluri/volumele de activitati in scopul atingerii obiectivelor de performanta;
• Monitorizeaza in timp real traficul de apeluri si indicatorii de performanta, intervenind cu solutii pentru mentinerea nivelului de performanta a serviciului;
• Realizeaza specificatii tehnice de dezvoltare functionalitati IVR, strategii de rutare apeluri, raportare;
• Realizeaza prelucrarea periodica a datelor obtinute din sistemele de raportare (CTI Genesys, CRM etc.);
• Identifica si escaladeaza incidentele tehnice care afecteaza continuitatea si calitatea serviciului call center;
• Realizeaza prezentari PowerPoint specifice activitatii call center (indicatori de performanta: evolutie, tendinte etc.).

CERINTE

• Studii superioare;
• Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
• Experienta in activitatea de raportare si forecast de minim 1 an;
• Cunoasterea metodelor si tehnicilor de realizare forecast apeluri/activitati back office;
• Cunoasterea solutiilor de raportare de tip CTI (utilizate in call center) - constituie avantaj;
• Cunostinte utilizare avansata MS Office – Excel, PowerPoint;
• Capacitatea de analiza si sinteza a datelor culese din diferite sisteme de raportare;
• Gandire analitica, logica;
• Capacitate de invatare si utilizare a informatiilor legate de sisteme de raportare si tehnologii call center;
• Capacitatea de lucru independent si rezolvare de probleme.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.