Analist Programator (RPG si/sau C#)

BRAINSPOTTING S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului

Responsabilitati:

- Colectarea cerintelor clientilor interni;
- Crearea specificatiilor tehnice pe baza cerintelor clientilor interni;
- Analiza specificatiilor tehnice;
- Setarea parametrilor sistemelor informatice.
- Dezvoltarea / modificarea de module ale sistemelor informatice conform specificatiilor tehnice;
- Testarea de programare.

Activitati principale:
- Interviuri cu clientii interni;
- Creare documentatie (specificatii tehnice, planuri de test);
- Setari sisteme informatice.
- Crearea / actualizarea arhitecturii sistemelor informatice;
- Dezvoltarea / modificarea codului sursa;
- Testarea codului sursa dezvoltat / modificat.

Activitati secundare:
- Automatizari rapoarte (creare script-uri SQL).
- Coordonare teste.

CERINTE

• Educatie si studii:
Studii superioare cu profil de programare;

Cunostinte profesionale :
- Algoritmi si tehnici programare;
- Structuri de date;
- Gestiune baze de date;
- Dispus sa invete RPG
- Management de proiect;
- Utilizare avansata de MS Office;

Experienta:
- Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara;

Caracteristici personale si comportamentale:
- Capacitate de analiza;
- Gandire structurata;
- Organizat;
- Perseverent;
- Creativ.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este unul dintre liderii pietei de servicii financiare si de asigurari la nivel mondial, aceasta companie fiind prezenta in peste 130 de tari.

DESCRIEREA FIRMEI

BRAINSPOTTING - The IT&C Recruitment Professionals
We recruit IT&C Specialists (technical, consulting, sales&marketing) and Managers (middle to top) for local and international corporate clients.
Because we know-how!