Analist Programator Junior

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acorda suport tehnic clientilor de pe platforma magazine.okazii.ro.
- Participa la integrarea magazinelor clientilor cu serviciile oferite de platforma Okazii.ro;
- Participa activ la intalniri legate de proiecte tehnice pentru magazine
- Tine legatura telefonic si pe e-mail cu clientii pe probleme tehnice
- Viziteaza clientii atunci cand este nevoie
- Da dovada de initiativa si propune imbunatatiri ale sistemelor tehnice/serviciilor Okazii pe baza feedback-ului cules de la utilizatorii de solutii customizate oferite de okazii.ro;

CERINTE

- Abilitati bune de comunicare si interrelationare cu clientii;
- Cunostinte medii de PHP 4, PHP 5/5.3, MySQL;
- Cunostinte de baza HTML / DHTML / JAVASCRIPT, XML, AJAX;
- Cunostinte de baza utilizare DreamWeaver sau alte instrumente pentru web site management , clienti de ftp;
- Cunostinte medii Microsoft Office Excel/CSV (VBA);
- Cunostinte de baza de configurare apache/php/mysql – cpanel;
- Disponibilitate de a invata
- Cunoasterea limbii engleza la nivel avansat
- Orientare spre client;
- Spirit de echipa;

Reprezinta un avantaj:
- Cunostinte utilizare web services, SOAP, REST, CSS;
- Cunoasterea sistemelor cms si a platformelor de comert online (ex: magento, joomla, oscommerce, magazinozaurus rex)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Bonuri de masa
- Mediu de lucru dinamic, posibilitatea dezvoltarii carierei
- Acces la sala de masaj si fitness al companiei

Okazii.ro este cel mai mare site de comerț online din România.
Lansat oficial pe 15 aprilie 2000, Okazii.ro conectează milioane de cumpărători și vânzători în fiecare zi. Cu 1,3 milioane de produse spre vânzare și 3 milioane de români care fac shopping în fiecare lună, Okazii.ro este un barometru al tendințelor de cumpărare online.

Un job la Okazii.ro este mai mult decât oricare altul. Ești provocat să construiești viitorul în comerțul online. Ești inspirat. Și ești mândru. Pentru că, oricare ar fi jobul tău aici, ești parte din cel mai mare site din România!