Analist programator Junior

HyperCubic IT Outsourcing

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

Activitatea de baza presupune identificarea posibilelor platforme ce pot fi subiectul monitorizarii, setarea aplicatiei de monitorizare, extragerea de informatii din platformele identificate , introducerea lor in diverse baze de date si raportarea rezultatelor

Responsabilitati:

- Monitorizare / extragere / completare informatii din diverse platforme
- Utilizare platforme de tip Automated Application Integration
- Identificarea, diagnosticarea si remedierea problemelor aparute conform SLA
- Proactivitate și deschidere in comunicarea problemelor, a priorităților și a obiectivelor
- Integritate in relațiile cu ceilalți si cooperare in derularea activităților de echipă

CERINTE

- Cunostinte de baza de programare html , php
- Limba engleza la nivel avansat
- Cunoștințe și abilități de lucru cu aplicații/platforme online
- Experiență in dezvoltarea aplicațiilor web (reprezintă un avantaj)
- Cunostinte utilizare Microsoft Office
- Capacitate de a studia si lucra atat in mod independent, cat si in echipa
- Seriozitate, responsabilitate, personalitate analitica, capacitate de a gasi solutii la probleme abstracte

BENEFICII OFERITE

Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala
Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si bine pregatita din punct de vedere tehnic.
Oportunitati de dezvoltare a carieriei
Pachet salarial motivant
Performante apreciate si recompensate

HyperCubic IT Outsourcing este una din cele mai dinamice companii din piata de IT. Oferim suport tehnic catre firme mici si mijlocii, care doresc sa externalizeze departamentul IT. In cadrul companiei noastre sunt apreciate performanta, implicarea, proactivitatea, dar mai ales valorile umane. Oamenii reprezinta cel mai important atu al companiei. Pentru mai multe detalii vizitati www.hypercubic.ro