ANALIST PROGRAMATOR ECLIPSE RCP

S.P.A.D SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implicare in toate fazele de dezvoltare software pana la preluarea completa a modulelor de catre serviciul de mentenanta si suport
- editeaza si transmite tuturor partilor interesate specificatia tehnica generata in urma manifestarii cerintelor utilizatorilor
- se implica in procesele de coordonare si control ce vizeaza echipa de programatori asociati proiectului
- asista programatorii juniori pentru dobandirea informatiilor si competentelor necesare realizarii sarcinilor; intocmeste documente continand cele mai frecvente intrebari
- ofera asistenta in definirea etapelor de urmarit in evolutia proiectului si raporteaza avansarea in acest sens
- escaladeaza toate problemele intampinate de el sau echipa si urmareste activ solutionarea acestora
- ofera suport tehnic de cel mai inalt nivel pentru proiectele din responsabilitatea sa
- analizeaza cerintele viitoare pentru imbunatatirea proceselor si a sistemelor
- sustine cel putin un examen pe an de certificare a competentelor din domeniul dezvoltarii software (certificari Sun, IBM ce vizeaza programarea si arhitectura sistemelor informatice sau baze de date)

CERINTE

Cerinte tehnice
- Cunostinte Java, Eclipse, SQL
- Cunostinte de baza de retelistica

Alte cerinte
- Bun organizator
- Capacitate de lucru in echipa
- Capacitate de invatare rapida

Avantaje
- J2EE
- Eclipse RCP, Eclipse plugins, Hibernate
- MySql, PostgreSQL, Oracle
- Spring Framework, Openlaszlo
- Absolvent sau student an terminal al unei institutii de invatamant superior in domeniul IT
- Certificari SUN sau Cisco pentru platforma Java

- Cunoasterea limbii engleze
- Cunostinte Linux

BENEFICII OFERITE

- Formare profesionala permanenta
- Posibilitate reala de avansare catre post de Teamleader/ ProjectManager sau catre alte posturi functie de optiunile personale

Societatea angajatoare este o companie dedicata imbunatatirii experientei utilizatorilor sistemelor de prelucrare automata a datelor prin furnizarea de produse si serviciii suport corespunzatoare.

Orientarea catre client antreneaza in cadrul companiei noastre orientarea catre angajat pentru stimulare si perfectionare continua, astfel progresam impreuna.