Analist Programator - COBOL

SC HR SERVICES & SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie multinationala care ofera servicii financiare, recrutam o persoana care va avea urmatoarele responsabilitati:
- intocmeste fise de analiza si se implica activ in testarea, modificarea si adaptarea aplicatiei IT (limbajul de programare folosit este COBOL);
- asigura suport utilizatorilor aplicatiei;
- asigura transferul necesar de date intre alte aplicatii si cea de care este raspunzator;
- furnizeaza rapoarte sau situatii la cererea managementului sau a grupului din care face parte firma;
- informeaza toti factorii implicati asupra noilor functionalitati in timp util.

CERINTE

- studii superioare in domeniul IT;
- experienta intr-o pozitie similara minim 3 ani;
- cunostinte avansate de programare COBOL;
- cunoasterea limbii engleze;
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
- gandire analitica si creativa.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru ofera un pachet salarial atractiv si oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinationala.

Fondata in anul 2004, HR SERVICES & SOLUTIONS este o companie care ofera servicii de recrutare si selectie de personal, precum si servicii de executive search, caracterizate prin integritate si confidentialitate depline. Cheia succesului nostru consta in evaluarea corecta a nevoilor partenerilor nostri si identificarea talentelor de top. Noi cautam lideri care sunt vizionari si care pot conduce oamenii cu pasiune.