Analist programator COBOL

Viveo Technology - Toptech

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile principale sunt :
- modelare partea aplicativa in functie de specificul de business;
- scriere specificatii de programe;
- dezvoltare si mentinere aplicatii;
- implementare soft, consultanta, suport tehnic;
- testarea programelor informatice;

CERINTE

- Studii superioare de specialitate finalizate;
- Experienta in analiza, proiectarea si arhitectura sistemelor informatice;
- Experienta Cobol;
- Exprienta SQL;
- Limba franceza - cel putin nivel mediu;
- Capacitatea de a identifica aspecte critice in activitate si stabilire de prioritati;
- Capacitatea de a oferi solutii ameliorative.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant,
- lucrul in cadrul unei echipe puternice,
- perspective de promovare,
- proiecte motivante pentru clienti de marca din Franta

Mediu placut, oameni de la care te poti inspira, profesionalism, stabilitate, proiecte interesante, interactiune cu mediul international.
Grupul Viveo este unul din cei mai puternici producatori de software bancar din Europa. Cei 25 de ani de experienta in domeniu, cei peste 750 de clienti in peste 35 de tari si cei 600 de angajati la nivel mondial ne recomanda ca un angajator de top.
Viveo Technology Toptech este Microsoft Business Partner si IBM Partner World for Software
www.toptech-software.com
www.viveo.fr