Analist Programator

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acorda suport tehnic clientilor de pe platforma magazine.okazii.ro.
- Participa la integrarea magazinelor clientilor cu serviciile oferite de platforma Okazii.ro;
- Participa activ la intalniri legate de proiecte tehnice pentru magazine
- Tine legatura telefonic si pe e-mail cu clientii pe probleme tehnice
- Viziteaza clientii atunci cand este nevoie
- Da dovada de initiativa si propune imbunatatiri ale sistemelor tehnice/serviciilor Okazii pe baza feedback-ului obtinut de la utilizatorii de solutii customizate oferite de okazii.ro;

CERINTE

- Abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare cu clientii;
- Orientare spre client;
- Spirit de echipa;
- Cunostinte medii de PHP 5/5.3, MySQL;
- Cunostinte de baza HTML / DHTML / CSS / JAVASCRIPT, XML, JSON, AJAX;
- Cunostinte medii Microsoft Office Excel/CSV (VBA);
- Cunostinte de baza de configurare apache/php/mysql – cpanel;
- Cunostinte utilizare web services, SOAP, REST reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea sistemelor cms si a platformelor de comert online (ex: magento, joomla, oscommerce, magazinozaurus rex) reprezinta un avantaj
- Disponibilitate de a invata
- Cunoasterea limbii engleza la nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Bonuri de masa
- Mediu de lucru dinamic, posibilitatea dezvoltarii carierei
- Acces la sala de masaj si fitness al companiei

Okazii.ro este cel mai mare portal de comert online din Romania. Cu peste 3 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare (peste 1.400.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 60 de angajaţi, cu o medie de vârsta ce nu depăseşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, Statistica, SEO.