Analist programator

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza cerintelor de business;
- proiectarea arhitecturii aplicative;
- redactare specificatii functionale;
- redactare plan de teste functionale;
- nivel 2 de suport pentru aplicatii instalate in productie.

CERINTE

- experienta de minim 2 ani in proiectarea de aplicatii software financiar-contabile si/sau scoring si/sau risc din domeniul bancar;
- obligatoriu, cunostinte tehnice: SO – AIX, Windows, DB – Oracle, Informix, aplicatii Web (Java, html);
- cunoasterea unei metode de modelare ca : UML, activity diagram, data modeling reprezinta un avantaj;
- cunoasterea tool-urilor: HP Quality Center, Excel, JIRA, MS Project este de asemenea un avantaj;
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj);
- abilitati de analiza, sinteza;
- dinamism si proactivitate;
- buna capacitate de relationare;
- abilitatea de incadrare in termene si orientare spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a te alatura unei echipe tinere, eterogene, dinamice, precum si a dezvoltarii unei cariere in domeniul IT, in sectorul bancar.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.