Analist procesare popriri

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil pentru preluarea la timp a instructiunilor primite in cadrul unei popriri, conform reglementarilor in baza carora isi desfasoara activitatea;- Asigura efectuarea tuturor operatiunilor in sistemele informatice ale bancii necesare gestionarii popririlor primite de banca in calitate de tert poprit- Asigura redactarea corespondentei non-standard cu organele de executare- Raspunde solicitarilor curente primite din sucursale pe mail/telefonic, care se inscriu in specificul activitatii;- Asigura efectuarea operatiunilor de blocari/ deblocari sume, pentru clientii persoane fizice si persoane juridice;- Asigura gestiunea conturilor cu destinatie speciala;- Asigura respectarea prevederilor documentelor normative privind supravegherea permanenta - Respecta prevederile legislatiei si ale normelor interne ale Bancii privind confidentialitatea informatiilor; - Asigura pregatirea documentelor pentru arhivare si trimiterea acestora catre arhiva centrala

CERINTE

- Cunoastere produse, norme si proceduri asociate gestionarii popririlor- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar
Profilul candidatului:- Rezistenta la stres si la rutina- Atentie la detaliu- Capacitate de analiza si sinteza- Comunicare- CooperareOferta:
Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionistTip de contract: durata determinata
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.