Analist Preturi / Online Marketing Specialist

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania importa si distribuie solutii Audio-Video / B2B.

Descriere post

Implementeaza strategia companiei privind politica de preturi, din punct de vedere financiar si marketing, in concordanta cu viziunea companiei.

Responsabilitati:

Analiza, interpretare, definire si monitorizare preturi pentru lista generala de preturi, integrare cu aplicatia b2b si ERP a companiei.

Monitorizeaza piata si concurenta si colecteaza datele relevante.

Analizeaza si actualizeaza in mod constant lista de preturi a companiei plecand de la listele vendorilor/monitorizarea pietei si strategia financiara a companiei.

Actualizeaza preturile in aplicatia webcommerce, b2b, ERP si aplicatiile market share ale companiei.

Dezvolta lista de preturi prin mentenanta activa si actualizarea permanenta cu produse noi/preturi noi conform strategiei comune cu furnizori companiei.

Colaboreaza strans cu colegii din departamentul marketing pentru pentru a asigura eficienta prezentei online a companiei si implementarea unei strategii unitare de pret.

Colaboreaza strans cu echipa de sales primind si oferind feedback relevant clientilor companiei.

Participa in mod activ la activitatea de newsletter intern si extern, in stransa colaborare cu content writer.

Sustine marketing-ul intern prin comunicare interdepartamentala: produse noi in lista, promo noi, etc

Notiuni de baza de SEO, Adwords, online marketing si analytics sunt binevenite.

CERINTE

Cerinte:

Cunostiinte solide aplicatii office (Microsoft Excel in particular, Outlook, etc)

Exprimare fluenta, creativa, succinta si eficienta.

Abilitatea de a lucra in echipa

Inclinatie catre colaborare, comunicare.

Proactiv, preia initiative.

Creative thinking & new ideas.

Studii economice de preferat.

Cunostiinte nivel mediu despre statistica economica.

Familiaritate cu sistem ERP integrate, aplicatii si concepte b2b

Experienta similara relevanta constituie un avantaj.

Content management software & distribution (joomla, magento) constituie un avantaj

Abilitati online marketing: SEO, Adwords, Analytics, etc

Limba engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Se ofera

- mediu atractiv de lucru, acces la ultimele tehnologii din industrie.

- Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera

- pachet salarial cu posibilitate de negociere functie de rezultatele obtinute

- bonusuri periodice functie de indeplinirea anumitor planuri sau obiective specifice

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.