Analist pe piata Forex

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analist pe piata Forex - post oferit de TeleTRADE- Lider recunoscut in serviciile de consultanta si pe piata forex.
Analistul prognozeaza pe piata FOREX, si are în atribuţia sa analiza informatiilor din piata forex, elaborarea previziunilor si scenariilor evolutiilor cursurilor valutare, precum şi încheierea de tranzacţii valutare exclusiv în nume şi pe cont propriu.

CERINTE

Pentru a fi analist pe piata forex trebuie să se îndeplinească următoarele condiţii:

a) să fie în vârstă de cel puţin 20 ani şi să posede abilitati analitice;

b) să fie o persoana disciplinata in respectarea regulilor strategiilor de tranzacţionare şi condiţiile de operare, precum şi regulamentele brokerului forex;

c) să dispună de un computer cu sistem de operare adecvat, software de tranzacţionare specializat (oferit de brokerul forex).

www.tranzactiiforex.ro

BENEFICII OFERITE

- training gratuit in cadrul companiei;
- posibilitati de avansare;
- bonusuri atractive;
- independenta financiara.