Analist operatiuni financiare

Provident Financial Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la procesul de bugetare a performantelor operationale la nivel de arie
Stabileste obiectivele operationale si financiare pentru echipa de operatiuni
Participa la dezvoltarea de planuri de acțiune alături de managerii regionali
Utilizeaza lunar instrumentele de business intelligence pentru a prezenta managementului din operatiuni variatiile fata de obiective setate si explica aceste variatii.
Acorda consultanta salariaților din departamentele de suport și departamentul operațiuni cu privire la utilizarea efectivă a instrumentelor de lucru
Acordă sprijin şi colaborează cu toti angajaţii, în vederea creşterii eficienţei sistemelor financiare folosite pentru dezvoltarea sistemului de business intelligence
Contribuie la menţinerea şi creşterea gradului de conştientizare a rezultatelor si a altor aspecte financiare, ca parte integrantă a obiectivelor stabilite la nivel de companie
Analizeaza lunar performanta operationala si financiara la nivel de arie si elaboreaza propuneri
Utilizeaza instrumentele de raportare pentru a analiza performanta operationala la toate nivelurile ierarhice

CERINTE

Absolvent studii economice/matematică/statistică
Bune abilităţi analitice
Minimum 2 ani experienta in analiza financiara si previzionare
Cunoştinţe foarte bune de operare în Excel, Word, PowerPoint
Bune aptitudini de comunicare şi abilitati interpersonale
Foarte bune abilităţi de organizare
Spirit de echipă si punctualitate
Atitudine orientată către client
Bune abilităţi de soluţionare a problemelor
Cunoştinţe bune de limba engleză (scris şi conversational)
Abilitati de negociere si coaching
Capacitate de livrare rapida in conditii impuse de deadline-uri
Experienta in utilizarea Cognos sau a unor instrumente de tip Business Intelligence similar
Dorina de dezvoltare profesionala

Provident Financial România este o instituţie financiară nebancară înregistrată în Registrul General al Băncii Naţionale a României şi specializată în acordarea de împrumuturi de valoare mică, pe termen scurt, direct la domiciliul clienţilor. Compania este parte a grupului britanic International Personal Finance (IPF), lider internaţional în furnizarea de credite de consum la domiciliu. IPF are peste două milioane de clienţi şi peste 5.000 de angajaţi care lucrează împreună cu aproximativ 30.000 de reprezentanţi în şapte ţări, pe două continente.