Analist Marketing- Divizia Marketing si Comunicare

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza analize, studii, cercetare de piata - competitie si produse atat pentru piata bancara, cat si pentru nisele de piata catre care se adreseaza banca;
- Initiaza si efectueaza analize pe portofoliul Libra Internet Bank privind: produsele, distributia (sucursalele Libra Internet Bank), Corporate Image, Mistery Shopping;
- Efectueaza sondaje/ interviuri/ focus grupuri de Customer Satisfaction - desk research, prin telefon sau direct - cu diverse tematici: imagine, produse, comportamentul clientilor, etc.
- Colecteaza , analizeaza si prelucreaza/interpreteaza datele atat online cat si off-line;
- Elaboreaza propuneri pentru noi analize/ imbunatatiri in cadrul activitatii deja existente;
- Identifica nisele de piata, tendintele interne si internationale, atat in ceea ce priveste produsele bancare cat si in ceea ce priveste industriile/ domeniile de activitate ale potentialilor clienti;
- Selectare, brieffing si gestionare a relatiei cu agentiile de research pentru studiile realizate cu colaboratori externi;
- Suport in pregatirea materialelor de prezentare/comunicare folosind atat informatii interne/externe cat si inregistrari, prezentari audio-video, materiale tiparite.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experienta anterioara in cercetare de piata – minim 2 ani;
- Cunostinte solide de cercetare de marketing;
- Capacitate de analiza, sinteza si interpretare;
- Capacitate de organizare, spirit de initiativa;
- Buna cunoastere si intelegere a pietei si mediului de afaceri din Romania;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational) .

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!