Analist Marketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizeaza piata privind clientii, concurenta, structurarea sau evolutia acesteia in timp
- se asigura ca analiza elaborata va fi folosita in stabilierea strategiilor de marketing precum si in scopul atingerii obiectivelor companiei
- realizeaza prezentari ale analizelor elaborate
- propune anumite recomandari privind modul cum ar trebui sa se desfasoare activitate in viitor, pe baza respectivelor analize
- participa activ la elaborarea strategiei de produs si marketing
- participa activ la elaborarea strategiei de vanzari si atingerea obiectivelor companiei
- realizeaza statistici referitoare la activitatea de marketing si de vanzari
- realizeaza baze de date comparative
- verifica datele inregistrate deja in baza de date
- realizeaza rapoarte saptamanale (uneori chiar zilnice) privind activitatea desfasurata

CERINTE

- studii superioare
- experienta intr-o pozitie similara reprezinta un avantaj dar nu este obligatorie
- cunostinte de limba engleza
- cunostinte de operare PC
- abilitati de prezentare, abordare analitica
- sociabilitate si abilitati de comunicare
- adaptabilitate
- spirit de echipa
- flexibil
- spirit de initiativa
- ambitie si dorinta de afirmare

BENEFICII OFERITE

- training si suport permanent
- pachet salarial atractiv format din parte fixa si comisioane
- sanse reale de promovare
- mediu de lucru placut, dinamic
- team-buildinguri