Analist Logistica KPI

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persons Romania recruteaza pentru clientul sau, o companie de top din industria FMCG, un Analist Logistica - KPI care sa coordoneze activitatea de culegere si prelucrare date privind indeplinirea KPI individuali si de echipa stabiliti in cadrul mecanismului de bonus la nivelul companiei.

Responsabilitati:
• Analizeaza si prelucreaza datele furnizate in sistemele informatice ERP si WMS
• Furnizeaza rapoarte periodice privind statusul de indeplinire KPI actual versus target pentru personalul din logistica;
• Creeaza si intretine bazele de date referitoare la activitatea personalului din logistica
• Verifica acuratetea si consitenta datelor referitoare la monitorizarea KPI;
• Parametrizeaza KPI in sistemele informatice
• Organizeaza instruiri periodice privind mecanismul de aplicare a sistemului de bonus;
• Participa activ la implementarea, monitorizarea si optimizarea mecanismului de aplicare a sistemului de bonus;

CERINTE

 Studii superioare, de preferinta economice
 Bune cunostinte operare MS Office (Excel nivel mediu – avansat)
 Carnet conducere categoria B
 Minim 1- 2 ani in activitati similare
 Capacitate de organizare si planificare a activitatii
 Abilitati foarte bune de comunicare si relationare
 Orientare catre obtinerea de rezultate si eficienta
 Integritate
 Flexibilitate
 Capacitate de analiza si procesare date;
 Capacitate de efort prelungit
 Disponibilitate de deplasare si/sau relocare temporara

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru placut si competitiv
- Oportunitati de dezvoltare

Persons este o agentie integrata de resurse umane, infiintata la sfarsitul anului 2015 de catre o echipa de antreprenori cu experienta in mediul de business.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revitalizeze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane, atat cu angajatorul, cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement