Analist Garantii - limba germana

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colaboreaza cu filialele din Europa si in special cu cele din Germania pentru tratarea cererilor de rambursare transmise de reteaua comerciala Renault ;
- Valideaza interventiile acceptate in cadrul garantiilor contractuale.

CERINTE

- Studii superioare tehnice – Inginer (Mecanica, Electronica, etc.);
- Cunostinte operare PC (Windows, MS Office, Access);
- Limba germana - nivel avansat;
- Cunostinte si pasiune pentru domeniul auto;
- Cunostintele de garantie auto constituie un avantaj;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati de comunicare si relationare.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.