ANALIST FINANCIAR

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza variatiile de buget vs. realizat si prezinta rezultatele conducerii
- Analizeaza situatiile financiare (bilant, balanta, cash flow) si intocmeste diverse situatii si raportari pe baza acestora
- Monitorizeaza executia contractelor, incasarile de la clienti si plata furnizorilor.
- Asigura relatia cu bancile
- Urmareste cashflow-ul zilnic si propune masuri de incadrare in parametrii a cheltuielilor
- Indruma managerii de grupa in conceperea bugetelor de grupa si le consolideaza la nivel de companie

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil economic/financiar -contabil
- Experienta de minim 2 ani intr-un post similar de analiza financiara
- Experienta in analiza situatiilor financiare (bilant, balanta, cash flow)
- Cunostinte solide in utilizarea Excel
- Experienta in analiza si monitorizarea contractelor comerciale
- Cunostinte de contabilitate si fiscalitate din perspectiva manageriala
- Capacitate de planificare si organizare
- Persoana calma, proactiva, team player
- Capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si provocator

BENEFICII OFERITE

Este un post care raporteaza direct catre Directorul General al companiei si catre Directorul General al grupului. Activitatea are impact la nivelul intregii companii.
Oferim un pachet salarial corelat cu cerintele postului, acces la sala de fitness si cabinet de masaj.

Active SOFT este una dintre cele mai mari companii web din Romania, cu o bogata istorie (13 ani) in dezvoltarea si sustinerea de aplicatii web si mobile.
Peste 200 de angajati si colaboratori se dedica zilnic viziunii noastre, pentru a oferi vizitatorilor online: informatii, servicii si recomandari de calitate.

Dintre proiectele noastre de top amintim: 220.ro, 4tuning.ro, Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Referat.ro, SfatulMedicului.ro, Studentie.ro. Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.

Active SOFT - smart internet aplications.