Analist de Cost Utilaje

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea de analize a costurilor de vanzare pentru diverse componente de masini si scule specifice (matrite, stante, dispozitive) pe baza analizelor economice;
- Actualizarea preturilor componentelor de masini;
- Participarea la proiecte transversale in Directia Cost de Vanzare, in cadrul Grupului Renault;
- Participarea la studii de piata privind furnizorii de piese de masini si de scule specifice;
- Construieste si analizeaza costurile de vanzare pentru piesele auto si sculele specifice, realizate prin diferite procedee de turnare.
- Participa la dezvoltarea si punerea la punct a programelor de calcul a costului de vânzare pentru piesele auto si a sculelor specifice;
- Colecteaza, analizeaza si actualizeaza bazele de date privind tehnologiile de turnare(procedee si masini);
- Participa la analiza performantei tehnico-economice a furnizorilor de piese auto si de scule specifice;
- Participa la activitatile transversale din cadrul Grupului Renault - colaborare cu expertii si corespondentii tehnici din Directiile Inginerie si Cumparari.

CERINTE

- Studii universitare tehnice si economice ;
- Minim 3 ani de experienta in domeniu industrial (ambutisaj, fonta, forja, uzinaj, plastice);
- Capacitatea de a descrie/face un film technologic de fabricatie pentru o piesa sau o scula specifica utilizand technologiile cunoscute;
- Cunoastere metode de realizare a necesarului de materie prima pentru piesele cunoscute;
- Limbile Franceza si Engleza – nivel avansat ;
- Buna cunoastere a aplicatiei informatice Microsoft Office (excel avansat);
- Capacitate si uşurinţa in lucrul cu cifrele si cu sistemele informatice;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Spirit de initiativa;
- Capacitate de lucru in echipa si in transversal;
- Capacitate de gestiune a timpului de lucru si de prioritizare;
- Rigoare.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.