Analist de Conformitate - Directia Executiva de Conformitate (AC-C)

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Efectuează planificarea de baza a activităţilor şi pune în aplicare programele şi procedurile de evaluare a riscului in domeniile aflate in monitorizare conform regulilor sitemului de compliance aplicabile la nivel de Grup si de Companie
• Obţine toate informaţiile şi datele necesare pentru:
o înţelegere primară a proceselor operaţionale şi sistemelor de control ale Romtelecom
o a aplica procedurile de evaluare a riscului alocate
• Întocmeşte rapoarte de lucru bine documentate, care să arate într-un mod corect investigatiile efectuate şi justificarea concluziilor formulate
• Se ocupa de activitatile specifice aflate in responsabilitatea structurii de Compliance potrivit politicii de raportare a neregulilor, efectuand sau participand la lucrarile de investigatie eferente
• Întocmeşte/ elaborează rapoarte de compliance in limba romana si in engleză, în scopul evidenţierii devierilor de la politicile şi procedurile de compliance si a celorlalte proceduri aplicabile in domeniile evaluate
• Propune masuri si standarde potrivite pentru imbunatatirea activitatiilor in domeniile evidentiate cu deficiente si monitorizeaza implementarea acestora
• Actualizează fişiere complexe folosind software adecvat, colectând, rezumând şi analizând date din diferite surse
• Informează constant directorul executiv în ceea ce priveşte stadiul sarcinilor alocate şi a dificultăţilor întâmpinate sau deficientelor constatate.
Numai candidatii selectati vor fi contactati.

CERINTE

• Licenţiat în domeniul juridic.
• 2 ani de experienţă într-o poziţie similară.
• Fluenţă în limba Engleză este obligatorie (scris şi vorbit).
• Cunoştinţe operare calculator (MS Office, PowerPoint).
• Abilităţi de comunicare.
• Abilităţi de analiză şi sinteză a problemelor.
• Abilităţi de organizare şi planificare.
• Capacitate de a lucra în echipă.
• Etica profesională.
• Flexibilitate.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...