Analist Credite Persoane Fizice

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza dosarele de credit transmise de sucursale;
- Verifica existenta documentelor de la dosarele de credit aflate in analiza si se asigura ca procedurile de creditare si compentele sunt respectate;
- Tine legatura cu sucursalele si solicita completarea dosarului de credit cu informatii suplimentare (acolo unde este cazul);
- Efectueaza corect si la timp operatiunile bancare necesare acordarii creditului/cardului (deschidere client, deschidere cont, etc);
- Inregistreaza electronic toate dosarele de credit primite din Sucursalele Libra Bank; realizeaza indosarierea si pastrarea acestor documente in conformitate cu normele Libra Bank.

CERINTE

- Absolvent studii superioare
- Bun organizator
- Atitudine proactiva
- Creativitate si spirit de initiativa
- Capacitate de analiza si sinteza

Asteptam C.V.-urile dvs. pe fax la: 021/2306565 sau e-mail la: jobs@librabank.ro
Aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.
Numai candidatii eligibili vor fi contactati.

Misiunea noastra, a celor care facem parte din echipa Libra Bank, este sa oferim pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor financiare ale clientilor. Pentru aceasta, dorim sa punem la dispozitie clientilor o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa ii asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie financiara. Este un partener si un prieten care intelege clientul.