Analist Credite - limba sarbo-croata

Michelin Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Elaboreaza, administreaza si actualizeaza dosarele de credit ale clientilor, in conformitate cu politicile grupului
• Propune si aloca limite de creditare pentru clienti, si garantii
• Monitorizeaza nivelul creantelor si propune actiuni de prevenire a acumularii acestora
• Este reponsabil de recuperarea creantelor si negocierea planurilor de plati cu debitorii
• Urmareste evolutia factorilor economici si comerciali, si estimeaza impactul acestora asupra riscurilor economice
• Elaboreaza rapoarte specifice de activitate

CERINTE

• Studii superioare in domeniul economic
• Experienta relevanta in domeniul analizei financiare
• Experienta relevanta in elaborarea de rapoarte financiare
• Cunostinte foarte bune de Microsoft Office, in special Excel
• Cunostinte bune de limba engleza sau franceza
• Cunostinte avansate de limba sarbo – croata sau alta limba din zona Balcanica

DESCRIEREA FIRMEI

Descopera MICHELIN...
• O lume diversa: Istorie de peste 100 de ani; peste 130 000 de angajati dintre care 4.000 in Romania; crestere anuala a Cifrei de Afaceri de peste 10% in ultimii 3 ani; reprezentante comerciale in peste 170 de tari; productie anuala: 190,2 milioane de anvelope, 22,3 milioane de harti si ghiduri turistice.
• O lume pasionanta: Diversitatea profesiilor si a evolutiilor in cariera sunt garantate prin dinamica de grup pasionat de progres. Toate aceste presupun implicare si un puternic spirit de echipa.
• O mascota celebra: Bibendum este un simbol absolut unic care intruchipeaza esenta spiritul