Analist Credite (leasing)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea serviciilor oferite de societate.
- Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti.
- Verificarea integritatii dosarului potentialului client.
- Intocmeste analiza situatiei financiare a clientului.
- Propune ratingul de creditpt clienti.
- Urmareste modul de indeplinire a conditiilor financiare agreate prin contractele de leasing.
- Intocmeste rapoartele de analiza a dosarelor de leasing.

CERINTE

- Studii economice superioare.
- Cunostinte operare PC
- Experienta in domeniul bancar sau vanzari minim un an.
- Experienta in activitatea de creditare
( persoane fizice sau juridice).
- Cunoasterea si aplicarea corecta a regulamentelor, normelor si procedurilor BNR in domeniul creditarii si leasingului.
- Cunoasterea instrumentelor de plata din piata bancara.
- Cunostinte engleza, o a doua limba constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.
- Posibilitati de dezvoltare profesionala.