Analist Credite Corporate

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la intalnirile cu clientii in etapa de stabilire a necesarului de finantare si negociere a conditiilor de creditare
- Analizeaza afacerea si datele financiare ale clientului, avand ca suport documentatia depusa de catre client
- Monitorizeaza evolutia afacerii clientului prin deplasare periodica la client si analizeaza situatia financiara si garantiile clientului
- Intervine in colaborarea cu clientul ori de cate ori apar solicitari din partea acestuia sau pozitia bancii se modifica, functie de evolutia relatiei contractuale

CERINTE

- Studii superioare economice absolvite
- Studiile postuniversitare in domeniul Financiar/Bancar reprezinta un avantaj
- Experienta de minim 3 ani in domeniul analizei financiare a companiilor (experienta in domeniul bancar prezinta avantaj)
- Cunostinte contabile peste medie
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza a indicatorilor financiari
- Bune abilitati de organizare, planificare si comunicare

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top
- Pachet de beneficii atractiv
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionale
- Oportunitati de dezvoltare a carierei

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»