Analist credite

BRD - Groupe Société Générale

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Realizezi analiza documentatiei pentru acordarea creditelor si a altor angajamente pentru clientii persoane juridice (risc, rentabilitate, oportunitate comerciala, etc) ;
- Redactezi contractele de credit si de garantie ;
- Analizezi oportunitatea si propui acordarea de conditii derogatorii ;
- Urmaresti derularea angajamentelor si asiguri actualizarea dosarelor clientilor ;
- Analizezi rentabilitatea / client si faci propuneri de ameliorare ;
- Pregatesti dosarele pentru intalnirile cu clientii.

CERINTE

-Cunostinte de analiza financiara si tehnici de analiza ;
- Cunostinte temeinice privind legislatia romana cu privire la credite ;
- Cunostinte informatice: Word, Excel.

Daca ai abilitati de analiza si sinteza, dai dovada de obiectivitate si o buna organizare, vino acum in echipa noastra!

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant;
- Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti.

BRD - Groupe Société Générale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Société Générale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.