Analist bancar credite la Sucursala Unirea - Bucuresti

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza analist bancar credite la Sucursala Unirea - Bucuresti
Atributii:
- Atrage noi clienti, identifica necesitatile de finantare ale clientului si ofera solutii corespunzatoare de creditare
- Structureaza tranzactiile, efectueaza scoring-ul, intocmeste referatul de credit, contractul de credit conform normelor si procedurilor de creditare specifice
- Asigura relatia banca-client in toate etapele procesului de creditare

CERINTE

Cerintele postului:
- Studii superioare economice
- Cunostinte despre activitatea de creditare a persoanelor fizice si juridice
- Cunostinte despre reglementarile, normele si procedurile bancare ¿n domeniul creditarii
- Cunostinte despre instrumentele de plata din piata bancara
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
- Cunostinte de operare PC
- Experienta in domeniul bancar de minim 2 ani
- Orientare catre client
- Abilitati excelente de comunicare
- Gandire analitica
- Rezistenta la stres
- Persoana responsabila, cu initiativa si spirit de echipa

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.