Analist administrare produse PF

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilităţi:

• Asigura prelucrarea setarilor aferente angajamentelor Persoane Fizice/Profesiuni Liberale, inclusiv pentru angajamentele renegociate si restructurate, in sistemele informatice;
• Asigura redactarea/editarea contractelor (credite de consum, imobiliare / ipotecare; acte aditionale, etc.) si a contractelor de garantie, notificarilor catre asiguratori, precum si solicitarea inscrierii avizelor de garantie reala mobiliara la AEGRM;
• Efectueaza resetarea angajamentelor/ modificarea garantiilor, din initiativa bancii sau la cererea clientilor;
• Asigura inregistrarea, verificarea comisioanelor si a primelor de asigurare;
• Urmareste /asigura indeplinirea conditiilor de aprobare (anterioare punerii la dispozitie a creditului)
• Asigura analiza, verificarea si prelucrarea solicitarilor DAC (conventii);
• Asigura pregatirea documentelor pentru arhivare si transmiterea acestora catre arhiva.•

CERINTE

Studii si Experienta:

• Studii superioare
• Cunoastere produse, norme si proceduri asociate
• Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice
• Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar

Profilul candidatului:

• Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
• Organizare
• Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor
• Orientare spre rezultat
• Cooperare, lucru in echipa
• Comunicare eficienta

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.