Analist achizitii

HELP NET FARMA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza rapoarte periodice: analiza de cumparari, stoc, vanzari, marja, expirate-expirabile, durata de rotatie stocuri;
- intretine corespondenta comerciala cu punctele de lucru/ furnizorii/ producatorii;
- administreaza baza de date responsabila de impunerea prioritatilor la achizitie la nivel de produs/ producator/ furnizor, urmare a contractelor comerciale incheiate de firma;
- urmareste achizitia la nivel de produs/ producator/ furnizor in functie de prioritatile la achizitie date de contractele comerciale incheiate de firma;
- identifica furnizori noi.

CERINTE

Studii superioare;
Cel putin 1 an experienta intr-o activitate similara si in domeniul farmaceutic;
Abilitati de comunicare, planificare, organizare, prioritizare.
Persoana proactiva, rezistenta la stres, atenta la detalii;
Cunostinte avansate de operare pe calculator;

BENEFICII OFERITE

- garantia corectitudinii contractuale;
- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru competitiv;
- pregatire profesionala continua;
- posibilitati de promovare profesionala si dezvoltarea carierei;

Prima Farmacie Help Net a fost infiintata in Timisoara, in anul 1998. In prezent, Help Net detine peste 90 de farmacii in Bucuresti, Brasov, Sibiu, Pitesti, Ploiesti, Constanta, Arad, Timisoara, Jimbolia, Sannicolau Mare, Lugoj, Cluj, Alba Iulia, Slobozia si Satu Mare, iar extinderea continua.
Echipa Help Net Farma reuneste mai mult de 800 de profesionisti, cu studii in medicina, farmacie, management, informatica, resurse umane, marketing, juridic, comunicare, logistica sau aprovizionare.
Help Net investeste constant in pregatirea profesionala a echipei sale, pentru ca aceasta sa se poata adapta rapid la schimbarile care intervin pe piata si sa poata satisface eficient nevoile clientilor.