Allianz-Tiriac Asigurari SA recruteaza Agenti Asigurari

Allianz-Tiriac Asigurari SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

CARE VA FI ROLUL TAU
• Prospectarea continuă a pieţei şi abordarea potenţialilor clienţi, în vederea promovării produselor şi serviciilor de asigurare;
• Identificarea nevoilor de protecţie financiară şi de asigurare a bunurilor, vieţii şi sănătăţii ale potenţialilor clienţi;
• Elaborarea de oferte personalizate pentru potenţialii clienţi, în baza soluţiilor financiare identificate;
• Menţinerea unei legături permanente cu clienţii şi acordarea asistenţei necesare pe durata parteneriatului cu aceştia;
• Monitorizarea pieţei asigurărilor şi identificarea oportunităţilor de business.

CERINTE

CE ASTEPTAM DE LA TINE
• Studii medii/(studiile superioare constituie un avantaj.)
• Să ai vastra min.21 de ani;
• Experienţa min 6 luni în vânzarea de asigurari -condiţie obligatorie sau dorinţa de a face cursul de calificare obligatoriu cu sustinerea examenului;
• Cunoaşterea pieţei asigurărilor şi a produselor de asigurări reprezintă un avantaj;
• Să ai capacitatea de a relaţiona cu diverse tipologii umane;
• Bune abilităţi de comunicare şi negociere;
• Să fii perseverent si orientat către obţinerea de rezultate.

BENEFICII OFERITE

• Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane adiţionale, bonusuri);
• Beneficii non - financiare (excursii, obiecte promoţionale, premii);
• Oportunităţi de carieră şi dezvoltare profesională şi personală (programe de training, cluburi de performanţă, trepte de carieră).

Compania Allianz este reprezentata in mai mult de 70 de state din intreaga lume iar reteaua Allianz Group contine aproximativ 700 de companii membre. Fondat la Berlin in anul 1890, aceasta companie ofera servicii financiare de o excelenta pe care doar anii de experienta si profesionalismul reprezentantilor sai o poate da. Allianz-Tiriac Asigurari este o companie de prestigiu recunoscuta pe plan national si international pentru profesionalism si pentru siguranta financiara.
Premii sau distinctii
•COMPANIA DE ASIGURARI A ANULUI 2004 acordat de Revista de Asigurari PRIMM
•COMPANIA DE ASIGURARI A ANULUI 2005 acordat de Revista de Asigurari PRIMM
•COMPANIA DE ASIGURARI A ANULUI 2006 acordat de Revista de Asigurari PRIMM
•COMPANIA DE ASIGURARI care detine locul II in anul 2010-2011