Agent Vanzari - Tipografie offset / digital / indoor - outdoor / materiale promotionale

Tipografia GoPrint

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
Experienta minim 2 ani in domeniul productiei publicitare (tipografie, agentie de publicitate, producator/importator materiale promotionale).
Experienta si aptitudini in vanzari.
Limba engleza.
Cunostinte bune de operare in Microsoft Office (Word, Excel)
Prezenta si aspect fizic placut.
Abilitati de comunicare si organizare, orientat spre rezolvarea problemelor.
Meticulos, atent la detalii.
Capacitate de analiza.
Capacitate de a lucra sub presiune, cu termene limita.
Initiativa, dinamism.
Abilitati de a lucra in echipa.
Responsabilitati si beneficii:
Responsabilitati:
- identifica si contacteaza potentiali clienti noi.
- asigura interfata cu actuali clientii ai companiei, interactioneaza cu acestia pe toata durata unei solicitari/comenzi.
- preia cererile de la clienti si clarifica cerintele acestora.
- transmite, la cerere, preturi clientilor potentiali – in baza unei liste existente (preturi standard) si dupa consultarea cu Managing Director (preturi non-standard);
- transmite comanda ferma catre ceilalti membri ai echipei (DTP, Productie)
- se asigura ca va obtine in timp util de la client fisierul si materialele necesare productiei.
- organizeaza si coordoneaza activitatea - interactioneaza in permanenta atat cu DTP-istii, cat si cu personalul din productie, pentru a se asigura de respectarea termenelor comunicate clientului.
- prioritizeaza comenzile in functie de comanda si elementele acesteia (cantitate, termen de livrare etc.)
- comunica cu clientul pe durata de executie a produsului / -lor.
- pregateste livrarea produsului final (documentele insotitoare).
- introduce datele comenziilor in programul de gestiune al comenziilor.
- urmareste incasarea facturilor.

CERINTE

Experienta minim 1 an in domeniul productiei publicitare (tipografie, agentie de publicitate, producator/importator materiale promotionale).

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision in functie de performanta.
Telefon mobil, decont transport pentru deplasarile la clienti.

GoPrint a luat naștere în anul 2005, cu scopul de a oferi soluții de calitate pentru tipărire. Valorile care au stat încă de la început la baza conceptului au fost profesionalismul, adaptabilitatea, respectul și integritatea.

Cele patru departamente de producție existente în prezent s-au dezvoltat în 9 ani de activitate, ca răspuns la dezvoltarea tehnologică alertă, la nevoile din ce în ce mai complexe ale pieței, în general și ale clienților noștri, în particular. Cele patru departamente GoPrint sunt:

Tipar digital;

Tipar offset;

Indoor & outdoor;

Materiale promotionale.