Agent vanzari tipografie

E Print Sistem SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul consta in pastrarea relatilor existente si contactarea de clienti (direct, prin email, telefon), in organizarea de prezentari si negocierea contractelor.
Angajatul va cunoaste in detaliu caracteristicele produselor, si va auto organiza pentru prezentari la potentiali clienti.

CERINTE

- Indeplinirea obiectivelor stabilite;
identifica si contacteaza potentiali clienti noi.
- asigura interfata cu actuali clientii ai companiei, interactioneaza cu acestia pe toata durata unei solicitari/comenzi.
- preia cererile de la clienti si clarifica cerintele acestora.
- transmite, la cerere, preturi clientilor potentiali – in baza unei liste existente (preturi standard) si dupa consultarea cu Managing Director (preturi non-standard);
- se asigura ca va obtine in timp util de la client fisierul si materialele necesare productiei.

- Extinderea portofoliului de clienti; identificarea de noi clienti prin mentinerea unei relatii profesionale de buna calitate

- Mentine o relatie profesionala apropiata cu clientii,ai companiei, sa ii promoveze si sa customizeze relatiile existente;

- Promovarea imaginii companiei;
- pregateste livrarea produsului final (documentele insotitoare).
- introduce datele comenziilor in programul de gestiune al comenziilor.

- minim 1 an experienta in domeniul vanzarilor de produse tipografice, etichete flexo si / sau documente financiar contabile ( condiție obligatorie)
- posede cunostinte de MS Office (Word, Excel),
- posede bune abilitati de comunicare si negociere, prezenta agreabila.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix: 800 – 2000 + comision in functie de performanta.
Telefon mobil, decont transport pentru deplasarile la clienti.

Producem orice tip de punga si sacosa de hartie personalizata de lux / cutii de carton ne / personalizate, etichete ne / personalizate, folii ne / personalizate, etc. Calitate, seriozitate.
Servicii tipografice.
Suntem pe piata de 20 de ani.