Agent Vanzari/ Sales Agent

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza vizite la clienti in vederea promovarii serviciilor oferite de firma, inclusiv prin intermediul telefonului;
- Pune la dispozitia clientilor prezentari ale firmei, in forma electronica, precum si alte informatii, in scopul promovarii serviciilor firmei;
- Tine legatura cu clientii noi pentru a urmari gradul de satisfactie si propune solutii in caz de neajunsuri;
- Propune solutii de transport si prezinta oferte de pret cu acordul prealabil al sefului de departament sau inlocuitorului acestuia;
- Adopta un comportament si o tinuta in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei;
- Se documenteaza cu privire la legislatia specifica transporturilor si expeditiilor de marfa;
- Tine evidenta vanzarilor proprii si prezinta sefului de departament situatia lunara pentru aprobarea incasarii comisioanelor cuvenite;
- Tine in permanenta legatura cu serviciile operative si informeaza personalul operational despre dorintele specifice ale clientilor noi.

CERINTE

- Experienta minim 2 ani intr-o firma de logistica / expeditii sau pe o pozitie similara;
- Bune cunostinte de MS Office;
- Limba engleza, scris si vorbit;
- Cunostinte generale despre piata, activitati nedezvoltate inca, domenii de dezvoltare;
- Minim: absolvent studii superioare in domeniul Marketing / Comert International / Logistica.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.