Agent vanzari publicitate/media

Grafor Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea potențialilor clienți pentru produsele media tipărite, online și evenimentele pe care compania le organizează
- Consolidarea/creșterea/fidelizarea numărului de clienți, precum și menținerea unor bune relații cu clienții existenți
- Analizarea și prospectarea pieței de publicitate
- Dezvoltarea unui portofoliu de clienți și păstrarea relațiilor cu companiile
- Relaționare cu agențiile de media și clienții în vederea realizării celor mai bune oferte și pentru a trimite proiecte speciale, adaptate la specificul și domeniul de activitate al clienților

CERINTE

- Experiență profesională în vânzări (de preferat in publicitate/media)
- Abilități de comunicare, analiză și negociere
- Capacitate de a lucra în echipă și rezistența la un volum mare de muncă
- Persoană organizată și dinamică, orientată către rezultate
- Permis categoria B (nu este obligatoriu)
- Limba engleză
- Studii superioare

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix avantajos + Comisioane
- Mașină de muncă, telefon, laptop de serviciu
- Alte beneficii atractive (se discută la interviu)