Agent vanzari echipamente

SGM Recrutare si selectie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere generala a postului:
Vanzare echipamente si solutii tehnologice din industria tipografica, contactare clienti, ofertare, consultanta de specialitate, negociere, demonstratii practice cu echipamente demo.
Responsabilitati
• Prezinta si promoveaza direct produsele
• Prospecteaza piata, contacteaza telefonic clientii sau potentialii client si ii consiliaza in vederea identificarii necesitatilor specifice pentru aplicatii
• Realizeaza oferte tehnice si comerciale, facturi proforme
• Inregistreaza in baza de date informațiile și ofertele transmise
• Cunoaste si prezinta practic in showroom-ul firmei produsele din portofoliu
• Participa activ la organizarea demonstratiilor / instalarilor / deplasarilor in vederea vanzarii de echipamente

CERINTE

Cerinte profesionale:
• Operare PC si MS Office nivel mediu
• Preferabil studii superioare tehnice
• Limba engleza nivel mediu
• Permis categ B
• Abilitati de vanzare si negociere, atitudine orientata catre client si nevoile acestuia
Profil personal:
• Spirit de initiativa, orientare spre rezultate, capacitate de rezolvare a problemelor
• Fire practica si tehnica, experienta in vanzari produse tehnice
• Gandire ordonata, pozitiva, responsabilitate
• Experienta in vanzari de minim 3 ani

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta deschis in timpul interivului cu Directorul General.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare