Agent vanzari directe

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Promoveaza si vinde produselor BRD Finance catre potentialii clienti.

-Identifica nevoile clientului si propune cele mai bune solutii, realizand o vanzare consultativa.

-Analizeaza si prospecteaza constant piata.

-Creaza, mentine si dezvolta relatiile cu clientii din portofoliu

CERINTE

-Persoana dinamica, ambitioasa

-Orientare catre client

-Orientare catre rezultate

-Atitudine proactiva

-Abilitati de negociere si vanzare

-Spirit antreprenorial

-Nivel de implicare, seriozitate si responsabilitate ridicat

-Experienta in vanzari/ banking constituie un avantaj

-Cunostinte MS Office, instrumente de raportare, internet

-Notiuni de baza analiza financiara

-Minim studii medii

BENEFICII OFERITE

-Oportunitatea dezvoltarii unei cariere in mediul financiar intr-o companie multinationala

-Compensare formata din parte fixa si parte variabila corelata cu rezultatele

-Pregatire, dezvoltare profesionala si personala permanenta

-Mediu de lucru tanar, dinamic, proactiv

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.