AGENT VANZARI - bunuri de larg consum

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul de activitate al clientului nostru este reprezentat de importul si distributia de bunuri de larg consum.
Produsele comercializate de societate vin in intampinarea cerintelor pietei romanesti reprezentata atat de consumatori industriali cat si casnici. Marcile de renume national si international, diversitatea si calitatea produselor comercializate si nu in ultimul rand nivelul preturilor sunt atuuri care definesc activitatea clientului nostru.

Dezvoltarea unei retele proprii de clienti si mentinerea legaturilor cu clientii existenti
Asigurarea procesului de vanzare si promovare a produselor
Intretinerea, dezvoltarea si pastrarea relatiei cu clientii din zona atribuita
Realizarea vanzarii produselor prin prezentarea ofertelor generale / speciale
Negocierea conditiilor comerciale
Atingerea target-ului fixat de companie privind volumul vanzarilor si incasarilor
Prospectarea periodica a pietei, actualizarea bazei de date, identificarea potentialilor clienti si atragerea acestora
Pregatirea rapoartelor de activitate si a altor rapoarte speciale cerute de management.

CERINTE

Experienta de minim 1 an in domeniul VANZARILOR.
Studii superioare
Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate
Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator.
Deschis la deplasari frecvente.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si comision;
Masina de serviciu full-time;
Mediu de lucru placut, dinamic.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/