Agent vanzari B2B

Concepta Ideal Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea portofoliului de clienti, atat prin cresterea numarului de clienti noi, cat si prin retentia celor existenti;
- Identificarea de clienti potentiali - persoane juridice in vederea incheierii si derularii contractelor;
- Deplasarea la sediul clientilor pentru discutii si prezentari;
- Intocmirea si prezentarea de oferte;
- Gestionarea portofoliului de contracte;
- Atingerea targetului lunar de vanzari si a obiectivelor individuale stabilite de manager;
- Intocmirea de raportari periodice privind activitatea desfasurata.

CERINTE

- Experienta in domeniul vanzarilor B2B;
- Experienta HoReCa si vanzare de produse si echipamente profesionale de curăţenie şi igiena - reprezinta AVANTAJ;
- Studii minime liceul cu diploma de bacalaureat (studii superioare reprezinta avantaj);
- Foarte bune abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
- Orientare către client, rezultate şi rezolvarea problemelor, gândire analitică.
- Permis de conducere cat. B;
- Capacitatea de a se incadra in deadline-uri si de a-si atinge targetul;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision din vanzari;
- Posibilitati de avansare si dezvoltare in functii de management;

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de resurse umane