Agent vanzari asigurari

Ritter - Broker De Asigurare Si Reasigurare Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigurarea suportului in activitatea de emitere polite/contracte asigurare
- gestionarea fizica si informatica a politelor/contractelor de asigurare
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor profesionale cu clientii companiei
- diverse sarcini administrative

CERINTE

- studii medii/superioare
- experienta in vanzari
- existenta codului RAF de agent constituie un avantaj
- tehnici de negociere si vanzare
- contactare potentiali clienti
- identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor
- incheierea contractelor si urmarirea derularii acestora
- buna capacitate de comunicare
- operare PC (word, excel, outlook)
- atitudine pozitiva.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru stimulativ
- cursuri de pregatire si formare profesionala
- posibilitatea construirii unei cariere in domeniul asigurarilor

Asiguram in primul rand succesul parteneriatelor noastre prin reprezentarea intereselor clientilor nostri in ceea ce priveste:controlul, administrarea si transferul riscurilor;reprezentare si asistenta in negocierea si solutionarea eventualelor daune.

Ritter Broker urmareste sa promoveze, dupa mijloacele sale, cultura publica in domeniul asigurarilor, prin oferirea de informatii corecte tuturor celor interesati si subliniind importanta asigurarilor in orice domeniu.

PRODUSE:
- Asigurarea obligatorie a autovehiculelor (RCA);

- Asigurarea pentru avarii si furt a autovehiculelor (CASCO), inclusiv a utilajelor neimatriculabile;

- Asigurari ale locuintelor (locuinte, bunuri, raspundere civila fata de terti), asigurarea cladirilor si bunurilor apartinand persoanelor juridice, inclusiv asigurarea lucrarilor de constructii, a masinilor, utilajelor, instalatilor si echipamentelor;

- Asigurari medicale pentru calatorii in strainatate si pentru rezidentii straini in Romania;

- Asigurari complexe adresate transportatorilor interni si internationali de marfa si calatori;

- Asigurarea animalelor si culturilor agricole;

- Asigurari individuale si de grup de accidente si boala;

- Asigurari de raspunderi civile si profesionale;

- Asigurarea mijloacelor de transport naval, aerian si feroviar;

- Asigurari de pierderi financiare si garantii.

Toti clientii RITTER BROKER beneficiaza gratuit de pachetul RITTER BENEFITS, care include:

- Asistenta daune;
- Serviciu tractari auto disponibil non-stop;
- Unitate service proprie;
- Autoturism la schimb;
- Livrarea politelor prin curier.