AGENT VANZARI

COLETARIA PAKETA GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 postul : AGENT DE VANZARI- COD COR 332203,
ATRIBUTII SI RESPONSABILITATI:
-asigura incarcarea, descarcarea sau impachetarea coletelor,
-proceseaza livrarile in sistemul de operare a transportatorului,
-incaseaza contravaloarea coletelor si asigura eliberarea lor in conditii de maxima integritate,
-asigura relatia cu clientii : suport telefonic, si email
-asigura relatia cu firmele de curierat partenere,
-asigura accesibilitatea si arnjarea produselor la raft ,
-cunoaste si respecta regulile de comunicare cu clientii.
Fata de societate:
- Cunoaste si asigura respectarea prevederilor contractului de munca, a regulamentului intern, a normelor de igiena, a normelor de protectie a muncii si PSI si a normelor de securitate .
-Respecta programul de lucru stabilit, aplica cunostintele dobandite in urma formarilor in activitatea sa si transmite in procesul muncii cunostintele si deprinderile sale,
-Stie sa utilizeze, respecta mijloacele de munca si asigura buna functionare a acestora.
Privind rezultatele:
- Efectueaza platile/rambursurile in mod corect fata de banca sau fata de transportator, orice intarziere sau lipsurile vor fi imputate prin retinerea din salariu.
- Participa la inventariere,
- Gestioneaza pierderile cunoscute si necunoscute si actioneaza pentru prevenirea acestora raspunzand direct ,
- Triaza zilnic pierderile rezultate din spargere sau deteriorare si le inregistreaza actionand pentru evitarea acestora,
- Asigura gestiunea regulata a retururilor clientilor si furnizorilor pentru a avea in permanent o evidenta corecta asupra stocurilor.

CERINTE

    Calificare: MINIM medii sau superioare,
    Cunostinte: -limba engleza la nivel conversational (scris si oral) nivel minim B1 sau C1 , beneficiu substantial limba ceha/slovaca nivel conversational,
    Experienta profesionala: - experienta anterioara in domeniul vanzari, customer service sau logistica minim 1 an.
- Abilitati tehnice: sa fie la zi cu noutatile in domeniul tehnic/IT ( operare cu baze de date, excel, sistem operational intern) si sa aibe viteza de procesare

DESCRIEREA FIRMEI

CURIERAT