Agent Vanzari

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea de clienti noi si gestionarea portofoliului de clienti traditionali, atat prin intermediul telefonului, internetului, cat si prin contact direct, in masura posibilitatilor;
- Conceperea si transmiterea de oferte clientilor, respectand strategia interna a societatii (ca preturi pentru servicii si ca prioritate de incarcarea a parcului auto propriu) si informatiile de piata;
- Inainte de contactarea unor clienti noi, este obligat sa verifice daca acest client a mai fost contactat anterior de un alt coleg;
- Inainte de preluarea unei prime comenzi de la un client nou trebuie sa verifice marja de risc si limita cu care se va colabora cu acel client;
- Gestionarea corespondentei cu clientii si transportatorii pentru clarificarea unor aspecte particulare ale curselor aflate in derulare;
- Contact permanent in timpul derularii cursei cu clientii si transportatorii pentru a preintampina reclamatiile acestora si pentru a rezolva eventualele incidente ce pot avea repercusiuni asupra calitatii serviciilor;
- Rezolvarea pe cale amiabila a tuturor incidentelor cea pot aparea in timpul derularii unei curse.

CERINTE

- Studii medii;
- Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri;
- Experienta in domeniul comercial;
- Spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta;
- Excelente abilitati de utilizare a computerului (Word, Excel);
- Reale si excelente abilitati de comunicare si negociere.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.