Agent Vanzari

Road Expeditions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza vanzari prin telefon atat catre prospectii noi cat si catre clientii din baza de date in vederea indeplinirii targetului lunar; Identifica oportunitatile de vanzare, persoanele de decizie si modul in care se ia decizia de achizitie
- Contacteaza telefonic potentialii clienti si identifica, in cadrul apelului telefonic, nevoile reale ale clientului cu scopul de a propune spre vanzare servicii care se potrivesc nevoilor exprimate de acestia; Inregistreaza in baza de date rezultatele apelului telefonic efectuat si actiunile viitoare in legatura cu clientul respectiv
- Preia cererile de oferta sau informatii in conformitate cu procedurile locale
- Furnizeaza clientilor informatiile necesare/ solicitate intr-un mod profesional;Intocmeste rapoarte privind activitatea desfasurata si discutiile initiate cu clientii.

CERINTE

- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa
- Abilitati de negociere
- Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme
- Abilitatea de a lucra cu termene limita
- Fire analitica si abilitati de comunicare
- Cunostinte de limba engleza - scris si vorbit (reprezinta un avantaj)
- Abilitati de operare MS Office, Internet

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu fix, comision, contract de munca

ROAD EXPEDITIONS are ca obiect de activitate organizarea si efectuarea de transporturi rutiere interne si internationale, complete sau grupaje pentru orice tip de marfa.