Agent Vanzari

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persons Romania cauta pentru clientul sau, o companie romaneasca, distribuitoare de mobila de bucatarie, Agent Vanzari, cu experienta de minim 2 (doi) ani in vanzari directe sau/si B2B.

Daca te potrivesti profilului, asteptam cv-ul tau la adresa office@persons.com.ro sau aplica direct pe site-ul nostru.

Mai multe detalii la telefon: 0747.775.501/ 0747.775.502/ 0747.775.506

Descrierea jobului

Este responsabil de vanzarea de mobilier de bucatarie si aparatura electrocasnica, elemente glisante, conform cotei din bugetul stabilit si a metodologiei de calcul;

Identifica, contacteaza si participa la intalniri de negociere cu potentiali clienti (arhitecți, rezidențiale, constructori, firme design, etc);

Ofera asistenta tehnica in montaj;

Intocmeste oferte catre clienti, negociaza si incheie contracte.

Este responsabil de verificarea facturilor furnizorilor externi si interni; urmareste platile acestora, a receptionarii marfii si se asigura ca transportului mobilierului sa ajunga in bune conditii la client (urmarind de asemenea si intocmirea procesului de predare-primire a marfii de catre client);

Informeaza directorul general de toate problemele aparute pe perioada derularii unui contract;

Efectueaza programari ale montajului impreuna cu directorul general in functie de succesiunea contractelor si ofera solutii la problemele aparute la montaj;

Cerinte

Absolvent studii superioare (de preferat studii tehnice, arhitectură sau marketing);

Cunostinte tehnice (un plus pentru utilizarea programelor de proiectare);

Competente de utilizare PC (Ms Office, social media, browsing);

Disponibilitate pentru deplasare in zona alocata dar si in proximitate (B/IF);

Persoana dedicata, cu initiativa si perseverenta, dornica de afirmare in domeniul vanzarilor de mobilier;

CERINTE

- experienta relevanta in vanzari de minim 2-3 ani;
- Permis de conducere, categoria B.

BENEFICII OFERITE

Masina de birou
Mediu de lucru placut

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement