Agent Vanzari

SIFEE Utilaje

Job expirat

RESPONSABILITATI

- activitate de vanzari directe pentru zona Bucuresti pentru echipamentele importate (echipamente pentru vibrarea betonului ENAR, echipamente pentru compactarea solului NTC, echipamente pentru finisarea pardoselilor industriale din beton BARIKELL, tehnica diamantata Dr.SCHULZE, echipamente pentru curatenie FAIP (aspiratoare profesionale, spalatoare cu jet de apa, spalatoare de pardoseli, utilaje de maturat), echipamente pentru incalzire industriala MUNTERS si BIEMMEDUE, precum si pentru echipamentele distribuite (generatoare, motopompe, compresoare, aparate de sudura, scule electrice, consumabile etc).
- consilierea clientilor in alegerea produselor
- crearea unei baze de clienti activi si mentinerea realtiei cu acestia
- negocierea condiţiilor de livrare, termenelor si modalitatilor de plata
- monitorizarea si raportarea activitatilor conform procedurilor interne ale firmei sau la cerere
- monitorizarea activitatii concurentei.

CERINTE

- excelente abilitati de comunicare si negociere
- bun simt comercial
- cunostinte tehnice ale produselor din portofoliu
- limba engleza - nivel avansat
- mobilitate
- experienta de vanzari intr-un domeniu similar constituie un avantaj
- cunostinte operare PC (word, excel, outlook, program de gestiune)
- dinamic, comunicativ, capabil de a lucra atat in echipa cat si individual
- rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor;
- putere de convingere, flexibilitate, orientare in functie de cerintele si tipologia clientilor
- permis de conducere cat.B

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.