Agent vanzari

Top Jet Service

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati:
- viziteaza clientii si le prezinta produsele si serviciile companiei;
- creeaza si dezvolta relatii cu clientii;
- raspunde de recuperarea banilor de la client – efectueaza incasari;
- identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali;
- isi planifica activitatea de vanzare;
- aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali;
- aduna informatii despre concurenta si clientii lor;
- invata produsele si caracteristicile tehnice;
- indeplinește sarcini de bază care implică fabricarea, documentarea, și / sau asamblarea diferitelor dispozitive.
- ajută la pregătirea si instalarea de echipamente, aparate, materiale etc.
- identifica necesarul pieselor de schimb.
- realizeaza punerea in functiune a echipamentelor, instruirea utilizatorului si ofera asistenta tehnica.

CERINTE

- Disponibilitatea de a efectua deplasari
- Studii medii tehnice
- Experienta profesionala in domeniul vanzarilor
- Experienta in munca de teren
- Orientare spre client si comunicativitate
- Persoana independenta, organizata in stabilirea prioritatilor
- Rezistenta la stres si flexibilitate
- Permis de conducere categoria B
- Abilitati excelente de comunicare, convingere si negociere;
- Pro-activitate, spirit de echipa, persoana competitiva, orientata spre client;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (salariu fix+comision);
- Autoturism
- Tichete de masa
- Mediu de lucru placut si dinamic

Firma noastra vine in intampinarea clientilor sai cu o gama larga de echipamente de curatenie profesionale si acccesorii, pentru a fi utilizate in spatii comerciale si rezidentiale.
Pe langa serviciile de distributie, va stam la dispozitie si cu servicii de consultanta, instalare si punere in functiune, service si intretinere, garantie si postgarantie a echipamentelor. Dispunem de un vast stoc de componente si accesorii pentru echipamentele dumneavoastra putand astfel interveni in remedierea problemelor oricand ne solicitati.